Skip to content

Buried

Dün akşam Toprak Altında(Buried) diye bir film izledim televizyonda çok aşırı beğendiğimi söyleyemem ama yine de güzeldi.Spoiler vermeden biraz bahsedeyim işte bu baş roldeki arkadaşımız bir uyanıyor ki tahta bir tabutun içinde yanında sadece bir cep telefonu(telefonda blackberry hani 😀 bizden kaçmaz.) bir de çakmağı var o kadar sonrasında işte buradan çıkma çabalarına başlıyor böyle gidiyor…Ama şunu söyleyeyim gerçekten filmin onunda :O oluyorsunuz 😀

Her neyse onu izledikten sonra annem ve babam bize başka bir gerilim yönetmeninden bahsetti ama bilmiyorum yani o zamanlarda insanların ağzını açık bırakan filmler şimdiki çocukları bile güldürebiliyor.Bende gaza geldim başladım Alfred Hitchcock‘un televizyon dizilerini indirmeye.(Her bölüm 174Mb ve sadece birinci sezonu 38 bölümden oluşuyor.Şimdiki diziler gibi değil tabiki 2 haftada bir bölüm çekiyorlar 24 bülümde sezon finali oluyor.Peh!(Bkz: How i met your mother) içindeki ufak tefek dosyalarla toplam 6.66GB ediyor birinci sezon.)

Alfred Joseph Hitchcock, (d. 13 Ağustos 1899 – ö. 29 Nisan 1980), İngiltere doğumlu Amerikan gerilim filmleri yönetmeni. Londra’da dünyaya gelen ve mühendislik eğitimi gören Hitchcock; Psycho, North by Northwest, Vertigo, Rear Window ve The Birds gibi klasikleşmiş filmleriyle tanınır. Tüm zamanların , gelmiş geçmiş en iyi Yönetmenlerinden biri olarak kabul edilir. Gerilim ve Cinayet ustasının 70’ye yakın filmi mevcuttur.”

Vikipedia

İzledikten sonra yorumlarımı yazarım.Meraklanıyorum…

Leave a Reply