Skip to content

Teamviewer [Uzak masaüstü bağlantısı]

Bu program sayesinde karşınızdaki bir kişinin pc sine rahatlıkla bağlanabileceksiniz.Mesela bir sorun mu var pc sinde bağlanıp çözüverin…Özellikle bizim gibi çevrede adı bilgisayar uzmanı’na çıkmış arkadaşlara hiç yerlerinden kalkmadan soruna müdehale şansı verdiği için bizim gibi insanlar için can simidi olabiliyor bazen 😀

Programı kendi resmi web sitesinden indirmenizi her zaman ki gibi tavsiye ediyoruz yoksa zararlı yazılımlarla karşılaşma olasılığınız çok yüksek.Teamviewer hem Linux hem Mac hemde Windows’da çalışmakta.

TeamViewer Resmi Web Sitesi

Kurulumu gayet kolay zaten ama şunu belirteyim kuruluma başlamadan önce Teamviewer size iki seçenek sunar bunlardan birisi kurulum ötekisi ise kurulum yapmadan kullanmak.Bunu sadece bir kere kullanıp sonra silecekseniz çalışanı seçmeniz daha iyi olacaktır.Kurulum sırasında sizden programda kullanılmak üzere bir şifre koymanızı isteyecek.Kendiniz için uygun bir şifre belirleyin isterseniz şifre alanını boş bırakıp Teamviewer’ın her seferinde size farklı bir sifre üretmesini talep edebilirsiniz ki bu çok daha güvenli olacaktır.

Programı kurduktan sonra şimdi sıra geldi bağlantıyı gerçekleştirmeye…

  1. Öncelikle Teamviewer programı her iki bilgisayarda da açık olmalı.Programı çalıştırdığınızda karşınıza resimdeki gibi bir ekran çıkacak.
  2. Bu ekranda bağlanılacak bilgisayardaki kişi bağlanacak olan dostumuza sol tarafta görülen ID ve Şifre bilgilerini iletecek.
  3. Bilgisayara bağlanacak olan kişi ID bilgisini girip uzaktan kontrolü seçip “karşıdaki kişi ile bağlantı kur” butonuna bastığında küçük bir şifre ekranı çıkacak bu bilgide girip onayladıktan sonra küçük bir pencere içinde diğer bilgisayarın kontrolünü almış oluyoruz bu kadar basit.

Son olarak karşıdaki dostunuzdan rica edin mouse’a klavye’ye dokunmayı kessin de işinizi rahatça halledebilin 😀

One more thing:Teamviewer ın ücretsiz sürümünü ticari amaçla kullanamazsınız lakin Teamviewer bu hakkı sadece yardım vakıflarına ve amatör kullanıcılara sağlamaktadir.

2 thoughts on “Teamviewer [Uzak masaüstü bağlantısı]”

  1. Her defasında ID ve şifre girmekten bıkmıştım yeni bir program keşfettim desktopgate.Şirkette bir defa kurdum ve artık evden bile istediğim çalışana istediğim zaman farkettirmeden ve dolayısı ile ID ve şifre olmadan bağlanıyorum.www.desktopgate.com

    1. Ama farklı olarak destopgate zaten sizin kullandığınız amaç için üretilmiş direk şirketler için.Teamviewer ise amatör kullanıcılar için geliştirilmekte ama profesyonel sürümleride mevcut.

Leave a Reply

%d bloggers like this: